Jdi na obsah Jdi na menu
 


Henry přirovnává Barcelonu k Beatles

18. 3. 2008
Thierry Henry uzavírá v Barceloně první sezónu po odchodu z Arsenalu. Svého přestupu nijak nelituje a nové angažmá si užívá. Jediné, co mu trochu vadí, je obrovský zájem o celé katalánské mužstvo, který Henry přirovnává k popularitě Beatles.

"Je to skvělá zkušenost," svěřil se Henry o angažmá v Barceloně deníku Sun. "Užívám si to. Ale když hrajeme venku, je to chaos. Jakmile někam cestujeme, připadá mi to, jako kdyby přijeli Beatles."

30letý útočník přestoupil do Barcelony loni v létě z Arsenalu, kde se vypracoval v klubovou legendu. V Katalánsku zatím tolik nezáří, na svém kontě má letos celkem třináct branek, přesto je rád, že je v Barceloně.

"Ničeho nelituji, rozhodně ne," tvrdí Henry. "Jen třikrát jsem seděl na lavičce, z toho jednou jsem odpočíval. V lize jsem vstřelil sedm branek, v Lize mistrů tři a v poháru také tři. K tomu mám osm asistencí. Na křídlo to není špatné!"

"Mám rád Londýn, nenechte se plést. Ale stejně tak mám rád Barcelonu. Zdejší počasí je úžasné, stejně jako jídlo," dodává Henry.