Jdi na obsah Jdi na menu
 


Makaay odchodu z Bayernu nelituje

19. 1. 2008
ObrazekRoy Makaay je jednou z klíčových postav Feyenoordu a svůj tým táhne minimálně za účastí v příštím ročníku Ligy mistrů. Nizozemský kanonýr v létě kvůli tomuto angažmá opustil Bayern Mnichov a svého rozhodnutí rozhodně nelituje...

"Často se mě lidé ptají, jestli odchodu z Bayernu nelituji. K odpovědi postačí pouze jedno slovo - ne," prohlásil Makaay.

Na Makaaye v Bayernu nezůstalo místo poté, co do Bavorska v létě přišli Luca Toni a Miroslav Klose. Společně s bývalým hráčem Deportiva La Coruňa si kufry balili také Claudio Pizarro a Roque Santa Cruz. Zatímco Peruánci se v Chelsea vůbec nedaří, ostatní dva si na svá nová angažmá nemohou stěžovat. Santa Cruz dal v dresu Blackburnu již deset ligových branek, Makaay má na své pažbě ještě o jeden zářez více.

"Pochopitelně by bylo skvělé zahrát si například s Franckem Riberym, ale po příchodech Toniho a Kloseho, kteří se uvedli skvěle, bych byl až třetí volbou. To jsem nechtěl, a tak jsem přijal nabídku z domova," dodává ke svému letnímu stěhování Makaay.