Jdi na obsah Jdi na menu
 


Queens Park láká z Tottenhamu Černého a Pekharta

21. 1. 2008
ObrazekMožná už během příštího týdne změní fotbalisté Tottenhamu Hotspur Radek Černý a Tomáš Pekhart působiště. Oba české hráče láká druholigový anglický klub Queens Park Rangers. Na internetových stránkách společnosti ISM o tom informuje hráčský agent Pavel Paska, podle kterého má další anglický klub Portsmouth opět zájem o Patrika Bergera. Do stejného celku zamířili na stáž mladíci Adam Hloušek z Jablonce a Libor Kozák z Opavy.

Gólman Černý v minulých dnech naznačil, že jeho dny v Tottenhamu se blíží ke konci, překvapivě právě v době, kdy pravidelně nastupuje a ze všech stran slýchá chválu. "Jenže půl roku před koncem smlouvy mi nikdo nenabídl její prodloužení," nechal se v minulých dnech slyšet v českých médiích. Mladík Pekhart zase marně čeká na svou šanci, přestože v rezervním týmu už se několikrát střelecky prosadil.

Paska uvedl, že o obou hráčích jednal přímo s Flaviem Briatorem, jedním ze spolumajitelů Queens Park Rangers, kde kdysi působil brankář Jan Stejskal. "Klub má zájem získat oba už v lednovém přestupním termínu. Radkovi končí v Tottenhamu v létě smlouva, Pekhart by zase mohl odejít na půlroční hostování s opcí na pozdější přestup," oznámil Paska.

V minulém týdnu při návštěvě Británie řešil také budoucnost Patrika Bergera. Bývalý český reprezentant koketoval v poslední době s možností vrátit se domů, ale v české lize se asi jen tak neobjeví.

Podle Pasky by zkušeného záložníka rád angažoval Portsmouth, za který Berger hrál dva roky po přestupu z Liverpoolu. "Jenže Aston Villa o jeho odchodu zatím nechce slyšet," uvedl Paska. Do Portsmouthu mezitím poslal na týdenní stáž devatenáctiletého Hlouška z Jablonce a o rok mladšího Kozáka z Opavy. "Pokud se ukážou dobře, není vyloučeno, že by mohli zůstat na delší dobu," prohlásil agent.